Ονομαστήρια Μητροπολίτου Φθιώτιδος

Την Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου 2013 ήγε τα ονομαστήριά του ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας και Πρόεδρος της Σχολικής Εφορείας του Γενικού Εκκλησιαστικού Λυκείου ? Γυμνασίου Λαμίας κ. Νικόλαος.

Σύσσωμο το Σχολείο μας προσήλθε στον Ιερό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, Μητροπολιτικό Ναό της πόλης, μας νωρίς το πρωί για την πανηγυρική Αρχιερατική Θεία Λειτουργία.

Μετά το πέρας της ακολουθίας επισκεφθήκαμε τον Σεβασμιώτατο στον Μητροπολιτικό Οίκο, όπου του ευχηθήκαμε «έτη πολλά επ? αγαθώ του ποιμνίου του», η Διευθύντριά μας του προσέφερε μία εικόνα της Θεοτόκου ως δώρο εκ μέρους του Σχολείου, ενώ η χορωδία μας, υπό την διεύθυνση της καθηγήτριας μουσικής του σχολείου μας κ. Βασιλικής Γούση,  προσέδωσε μία μελωδική νότα στην παρουσία μας.

Ευχόμαστε και πάλι χρόνια πολλά στον Δεσπότη μας, για να ορθοτομεί τον λόγον της αληθείας και να ορθοπρακτεί επ? αγαθώ του Σχολείου μας και ολόκληρης της ποίμνης της Μητροπόλεως Φθιώτιδος.

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 11 Δεκέμβριος 2013 19:51