Νίκη του Σχολείου μας στο στίβο

Στις 27 Μαρτίου 2014, ημέρα Πέμπτη, διεξήχθησαν στο Ε.Α.Κ. Λαμίας οι Σχολικοί Αγώνες Στίβου Λυκείων ? Γυμνασίων του Νομού Φθιώτιδος.

Το Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο Λαμίας συμμετέσχε στους αγώνες με τους μαθητές ? αθλητές Πρίμπα Χριστόφορο της Γ΄ τάξης και Βάρσο Ευάγγελο επίσης της Γ΄ τάξης, υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Φυσικής Αγωγής του Σχολείου κ. Επαμεινώνδα Μπλουχάρη.

Ο ένας από τους μαθητές μας, ο Πρίμπας Χριστόφορος, πέτυχε την τρίτη νίκη στο αγώνισμα της σφαιροβολίας με επίδοση 11,28 μέτρα και τιμήθηκε με χάλκινο μετάλλιο.

Ο δεύτερος μαθητής μας, Βάρσος Ευάγγελος, συμμετέσχε στο αγώνισμα των 200 μέτρων και τερμάτισε 9ος με χρόνο 27΄΄ 95.

Η Διευθύντρια του Σχολείου μας, ο Σύλλογος διδασκόντων και όλοι οι μαθητές μας, συγχαίρουμε τους δύο αθλητές και τους ευχόμαστε ανάλογες και ακόμη υψηλότερες επιδόσεις στο μεγάλο άθλημα των Πανελλαδικών εξετάσεων που επίκειται και το μετάλλιο του οποίου θα είναι η είσοδος στις Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης!