Ερευνητική Εργασία (Project)

Παρουσίαση Ερευνητικής Εργασίας

Το Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο-Γυμνάσιο Λαμίας ανοίγοντας τις πύλες του στην τοπική κοινωνία και μένοντας κοντά στην Ελληνική παράδοση παρουσίασε την Ερευνητική εργασία της Α΄ Λυκείου με θέμα:«Παροιμίες ένας πολύτιμος θησαυρός γνώσης. πόσο όμως γνωρίζουμε τις πηγές τους και τη σημασία τους;».

Η παρουσίαση έγινε με την επιμέλεια της κ.Παναγιώτας Παπακώστα, συντονίστριας της εργασίας και διευθύντριας του σχολείου και των υπευθύνων καθηγητών κ.Δαλαμάγκα Ιωάννη και κ.Μήρτσιου Κατερίνας.

Στην εκδήλωση μας παρευρέθηκαν ο κ.Καραγιάννης Δημήτριος Δ/ντής του 8ου Γυμνασίου,η κ.Καραφέρη Παναγιώτα Δ/ντρια του 5ου Δημοτικού σχολείου Ν.Μαγνησίας, ο κ. Στεργίου Γεώργιος Δ/ντής του 23ου Δημοτικού σχολείου Μεγ. Βρύσης, ο κ.Τσιάμαλος Χρήστος Δ/ντής 22ου Δημοτικού σχολείου Ροδίτσας, μαζί με αντιπροσωπεία μαθητών.

Την παρουσίαση τίμησαν επίσης η κ.Μακρή Κων/να υπεύθυνη Σ.Ε.Π του Γραφείου ΚΕ.ΣΥ.Π. Λαμίας και η κ.Παπαγιαννοπούλοτ Πολυξένη Υπεύθυνη Σχολ.Δραστηριοτήτων.

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 24 Μάιος 2013 08:12